Prof.Dr.Figen GÜLEN

Prof. Dr. Figen Gülen
Çocuk Alerji Uzmanı
Çocuk Gögüs Hastalıkları Uzmanı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Pediatrik Solunum Alerji Bilim Dalı
Anasayfa Özgeçmiş ve Akademik Bilgiler Kliniğimiz ve Yapılan İşlemler İletişim
ÇOCUK ALERJİSİ SIKÇA SORULAN SORULAR YORUM VE TAVSİYELER BASINDA

Yorum ve Tavsiyeler

Ad Soyad

Mesajınız

Güvenlik Kodu Tavsiyemi Ekle

Mesajı Bırakan Kişi  :  Ummahan öğüt

Oğlum kışın Ocak ayında zatürre geçirmişti. Geçirdiği zatürre sonrasında akciğerinin bir bölümü havalanmıyordu. Aydın dan Selime hocamın önerisiyle Figen hocaya ulaştık, bize çok yardımcı oldu. Kıştan beri yaşadığımız uzun tedavi sonrasında bugün oğlumun iyileştiğini akciğerlerinin toparladığını öğrendik. Kendisine çok çok teşekkür ederiz. İyi ki kendisi gibi ilgili ve işine seven doktorlarımız var.


Mesajı Bırakan Kişi  :  ELİf Kaya

Figen hoca yı kelimelerle anlatmak mümkün değil,gerçekten çok ama çok kıymetli. Geçen sene kızım covit olduktan sonra ağır bir zatürre geçirdi götürmediğim doktor kullanmadığım ilaç antibiyotik kalmadı çok çaresiz kalmıştım.Yarabbi ne olursun karşıma şifalı bir el, işinin ehli bir hekim çıkart diye çok dua ettim. Gerçekten bazı hekimlerin elinin şifalı olduğuna inanıyorum bunlardan biri de Figen Hocam. Hatice kübra'yı götürdüğüm ilk muayeneden sonra Hatice kübra'nın kısa zaman içinde iyileşmeye başladığını görmek bizi gerçekten çok mutlu etti. Kontrol gününe kadar tamamen iyileşmişti. Gerçekten Figen Hocam da sekreteri de inanılmaz ilgililer günün hangi saatinde olursa olsun mesajlarınıza sıkıntınıza gerçekten geri dönüp çare bulmaya çalışıyorlar. Sekreteri Derya hanıma buradan gerçekten çok çok teşekkür ediyorum. Çok ilgili çok kibar. Şimdi de Türkiye'nin bir ucundan bir türlü rahatsızlığı tespit edilemeyen şehir şehir çare aradıkları, doktorların kronik ürtiker diye sadece dermatoloğa gönderdikleri, çaresiz kalan ailesi ve kızımıza önce Allah sonra Figen hoca'nın şifa olacağına inanarak Figen hocayı aradım. Kendisi yurt dışında kongrede olmasına rağmen, Ege Üniversitesi'nde alerji bölümündeki kıymetli hekimlerimizi gerçekten bizler için seferber etti, gereken bütün tetkikleri yatışını yaptırdı, yanımızdaymış gibi bizimle her sıkıntımızda yakından ilgilendi. Ömür boyu hep kalbimizde dualarımız da olacak Rabbim böyle kıymetli hekimlerimizin sayısını arttırsın.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Selvi Boharalı

Kızım alerjik bünyeli. 4 aydır da geçmeyen bir burun akıntısı vardı. Çocuk doktoru, alerji doktoru, hepsini denedik ama, hiç bir tedavi iyi gelmedi. En son çocuk doktorumuzun tavsiyesi üzerine Figen hanım ile tanıştık, çok şükür ki!! 4 aydır geçmeyen burun akıntımız, Figen hanımın uyguladığı ilaç tedavisi ile 2. Gün geçti. Kızım artık geceleri horlamadan ve rahat rahat nefes alarak uyuyor. Burnumuz da artık hiç akmıyor. 5 yıldır Figen hanımı bulamamanın üzüntüsünü yaşasam da, bundan sonra alerji doktorumuz kesinlikle Figen hanım. Herkese tavsiye ediyorum. Sonuç odaklı, güler yüzlü, tüm endişenizi giderici bir hanımefendi. İyi ki tanıdık sizi, iyi ki iyi ki!!!!.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Arzum KARAKUŞ

Figen Hocamla tanışmadan önce doktor doktor gezdik ve en son tedaviden sonra kızım iyice kötüleşmişti. Tavsiye üzerine kendisine gittik. Keşke sizi ilk başta tanısaydık.Kızımı çok kısa bir sürede iyileştirdiniz. Şevkatiniz ve sabrınız paha biçilemez. Kızım doktor korkusunu sizinle yendi. Mükemmel bir doktorsunuz, size ne kadar teşekkür etsem az. Bizim en büyük şansımız, Figen Hocamız. Şu an kızım rahatça nefes alabiliyorsa ve koşup oynayabiliyorsa sizin sayenizde. İyi ki varsınız.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Serap sayar

Mrblar herkese, Figen hanımı bulmadan önce doktor doktor gezdiğimiz doğrudur. İyi ki bulmuşuz kendisini oğlumun solunum allerjisinden kaynaklı sık sık hastalanması ve iyileşmemesi bizi çok yormuştu, taki Figen hanımı bulana kadar güler yüzlü ilgili işinde o kadar iyi ki, gözünüz kapalı gidebilirsiniz. Tedavilerimiz devam etmekte hala, çok memnunuz Figen hanımdan herkese tavsiye edebileceğim mükemmel bir doktordur.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Pınar-Hamza EKREN

Hayatta bazı şeyler vardır değerini hiçbir şeyle ölçemezsiniz! Hele bu sağlıksa hele de canınızdan bir parça değil, canınız olan dünyadaki en değerli varlığınız evladınızsa.  Figen Hocam… kendisini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. Biz kendisi için hayattaki en büyük şansımız, en büyük mucizemiz diyoruz. İlk tanışmamız oğlumuz Ali Sarp’ ın yaşadığı yoğun bir alerji nedeni ile oldu. Uyguladığı tedavi sayesinde çok şükür alerjileri yok denecek kadar azaldı. Şu an alerji tedavisi devam ediyor. Ama asıl olay Ali Sarp’ ın sağ akciğeri neredeyse tamamen kapanmış bir şekilde kendisine gittiğimiz gündü. Ağır zatürre teşhisi ile Ege Üniversitesine yatışı yapıldı, yaklaşık 1 ay hastanede yattı. Bu olayı, yaşadıklarımızı derinlemesine anlatamayacağız çünkü hatırlaması bile bizi derinden etkiliyor. Hocamızın o gün yaptığı erken müdahale olmasa… Allah’ ın izni ile Figen Hocam, 5 yaşındaki ciğerparemizin hayatını kurtardı, bunun için Allah’ a ne kadar şükretsek, kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Hocamızın uyguladığı tedavi dolayısıyla akciğerinde zatürreden hiçbir iz kalmadı çok şükür. Böyle bir olayı, bunun mutluluğunu kelimelere döküp nasıl anlatabilirsiniz ki! Kendisini, hastanedeki ekibini, muayenehanede ki çalışanlarını dualarımızdan eksik etmiyoruz. Figen Hocam’ ın tecrübesini, doktorluğunu, güler yüzünü, sıcakkanlılığını, samimiyetini anlatmaya gerek bile yok. Figen Hocam gibi doktorlarımızın kıymetini bilmemiz gerek. Allah kendisini başımızdan eksik etmesin. Oğlumuz Ali Sarp’ tan sevgilerle…


Mesajı Bırakan Kişi  :  Neval Küçük

Değerli doktorumuz FİGEN GÜLEN Hocamız ile bizim tanışmamız biraz geç oldu.2020 senesi aralık ayının 22 sinde tanıştık.Oğlumun 2014 yılından beri gittiğim her doktora anlattığım ama bir türlü çaresini bulamadığımız alerjileri vardı.2020 aralık ayında bizim FİGEN HOCAMLA tanıştığımızda çocuğumun yüzünün sağ tarafı kafasının içi kol eklem içleri yara içinde idi.FİGEN HOCAM ogün bizi sıcacık kalbi, soyadı gibi gülen yüzü ile karşıladı, sanki yıllardır tanıyormuşuz hep bizimle berabermiş gibi davranması çok mutlu etti. Şu an hala oğlumun tedavileri aşıları devam ediyor.Yüzünün yaralarından eser kalmadı. 2ay ara ile görse bile yüzünü oğlumun, onda olan değişimi boyunun uzamasını kapıdan içeri girdiğimizde anında fark etmesi, o sıcacık gülümsemesi FİGEN GÜLEN hocamızı anlatmak için kelimeler yeterli olmaz. İyi ki tanımışız, yıllardır bitmek bilmeyen çocuğumun alerjileri tedavi ediliyor. Oğlumun yüzünde gördüğüm sağlıklı mutlu gülüşleri FİGEN hocama borçluyuz. Artık gelişimi de, sağlığı da iyiye gidiyor çok şükür. İyi ki tanımışım geç de olsa. Çocuğunuzu emanet edebileceğiniz, yaptığı tedavilerle çocuğunuzu sağlığına kavuşturacak, işini hakkıyla titizlikle yerine getiren değerli doktor. İyi ki varsınız, sizi çok seviyoruz, çok teşekkürler Figen hocam. Emeğinize gönlünüze yüreğinize sağlık. EFE KÜÇÜK ün annesi.


Mesajı Bırakan Kişi  :  HACER YAMAN

Merhabalar çocuğumda karın ağrısı ile başlayan eklem ağrısı ve ateşlenme,ses kısıklığı vardı.Kahramanmaraşta her doktora götürmeme rağmen hiçbir doğru tedavi yanıtı alamamıştık.Malatyada bir sürü Prof doktora götürmeme rağmen ve defalarca deri testi yaptırdığımız halde yanıt alamadık hep antibiyotik verip gönderdiler.Kayseride özel bir profa götürdüğüm de fmf ve romatizma hastalığı teşhisi koymuştu, en son kız kardeşimin tavsiyesi üzerine Figen hanıma geldik maraştan hocamız o ilaçlarımızı kullanmayı bıraktırdı doğru teşhisi uyguladı eklem ağrısı karın ağrısı kalmadı allaha şükür, kendisine çok teşekkür ederim bilgisi,ilgisi ve alakası için


Mesajı Bırakan Kişi  :  Merve Güleryüz

Sayın Prof. Dr. Figen GÜLEN hocamız ile iyi ki tanışmışız diyoruz, kendisi daha kapıdan girer girmez güler yüzü ile tedavimizi nokta atışı tanısıyla ve ilaç dozunu bile hesap makinesiyle hesaplayan yeterli ve uygun doz konusunda hassas bir hekim. 9 aylık kızım için 2 ay içinde yaşadığı 3.bronşiolit atağında o kadar çaresizdik ki. Bir günde tam 7 özel hastane ve doktorun tanısı bizi o kadar yıpratmıştı ki. En sonunda 2 gün hastaneye yatırıldı, 2 günün sonunda tedaviye yanıt alamadıkları için bizi Ege Üniversitesi hastanesine apar topar sevk ettiler, sonra bizi evimize gönderdiler. Ama kızımın inanılmaz hırıltısı vardı. Tavsiye üzerine bir Prof. Dr beyin muayenesine gittik, daha damar yolu elinden 1 saat önce çıkan çocuğuma sırtından alerji testi yapıp, sorunlu hasta muamelesi ile bize sadece onca ilaç bir de paramızı verdik, üstüne üstelik yavrumuzun canını yakarak. Eşimle içimize sinmeyen bu ilaçlar ve ağır diyet bize Figen hanım a ulaşmamızı sağladı. Kendisini tam 3 hekim bize şiddetle tavsiye ettiler. Dediğim gibi daha kapıdan girer girmez gülen gözleriyle bizi karşıladı, en başından notlarını özenle tuta tuta dinledi, sorunumuz bağışıklık sistemiydi. Ancak o kadar doktor kan tahlillerine bakıp kafa çevirirken Figen hanım ayrıntılı bir şekilde tetkikleri değerlendirdi. Diyetleri iptal etti. Verdiği ilaçlar sayesinde kızım toparlandı ve kontrole gittiğimizde kendisine mutluluktan sarılmamızı bile reddetmeyen bir Prof. Dr. Diyeceğim şu ki Figen hanım mı, gözlerimiz kapalı yavrumuzu emanet edeceğimiz, işini canla başla titizlikle yapan yegane doktor.


Mesajı Bırakan Kişi  :  SELDA TAŞDELEN

Egede fizik tedavide personelim hocalarımın tavsiyesiyle Figen hocama gittik 4 aylık torunum bağışıklığı düşmüş grip ve alerji olmuştu ne şanslıyız ki Figen hocamı bulduk yoksa torunumu kaybedebilirdik hemen ivig verildi grip tedavi edildi ve şimdi alerji için testlerimiz oldu çoklu besin alerjisi çıktı ilaç ve anne diyetine başlandı .Tedavi devam ediyor . KENDİSİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER İYİKİ VARSINIZ


Mesajı Bırakan Kişi  :  Kadir Can

Saat kaç olursa olsun soru ve sorunlarımıza çözüm oluyorsunuz. Oğlumuz Tuğra adına size teşekkür ederiz hocam.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Leyla yalciner

Uzun zamandır yaklaşık Mart ayından beri öksürük atakları, aralıklı ateş, akıntılar tabii birçok sıkıntılardan sonra, böyle öksürük çok çok çok azalmış, ateşsiz, sağlıklı bir evlad görmek, Rabbimin izniyle doktor Figen Gülen hanım verdiğiniz tedavi için, emeğiniz için çok çok teşekkür ederim, inşaallah böyle de gider öyle mutluyuz ki size anlatamam hocam Allah razı olsun sizlerden sevgiler Duanurun annesi


Mesajı Bırakan Kişi  :  Volkan Şenol Manisa

iyi günler,Prof Dr Figen GÜLEN Hanım'la tam bir kısır döngüye girdiğimiz günlerde tanıştık.Sabrıyla,hastalarına olan alakasıyla hikayemizi sonuna kadar dinleyerek tedavimizi gerçekleştirdi.Kızım İpek 20-21 günlük periyodlarda sürekli ateşleniyordu.Manisa da bu sorunumuza herhangi bir çözüm bulamadık.Her ateşlendiğimiz de farklı antibiyotikler yazılıp eve gönderiliyorduk.Ama bu antibiyotiklerin bize hiçbir faydası olmuyordu.Bazı aylarda ayda 3 antibiyotik kullandığımız oluyordu.Araştırmalarımız sonucu Prof Dr Figen GÜLEN Hanım'a ulaştık.Hastalık geçmişimizi inceleyelerek teşhisini koydu ve gerekli olan tedavimizi gerçekleştirdi.Anladık ki uzun zamandır kızımıza gereksiz yere antibiyotik içirmişiz.İlk ateşlendiğimizde Figen Hanım'ın bize verdiği ilk doz tedavi de ateşimiz hemen düştü ve kızımız sağlığına geri döndü.Bu vesileyle Sayın Figen Hanım'a çok teşekkür eder bu dünya da en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesi için bize gösterdiği ilgi,alaka ve derin bilgisi için kendisine bir ömür boyu minnettar kalacağımızı belirtmek isterim.Sonuç olarak hala kafasında soru işaretleri olan anne ve babalara tavsiyem gönül rahatlığıyla Figen Hanım'a başvursunlar Allahın da izniyle Figen Hanımla bir sonuca ulaşacaklarına tüm kalbimle inanıyorum.


Mesajı Bırakan Kişi  :  İpek Uyğur

Öncelikle merhabalar , rahatsızlığım sonucu belli aralıklarla ve yediğim yiyeceklere karşı alerjim vardı ve bunun sonucunda da vücudumda kabarmalar meydana geliyordu.Bunun tedavisi için bir kaç doktora gitmemize rağmen ne yazık ki istediğim bir ilerleme kat edememiştim amaaaaa ¦?Figen Hocamın¦? sayesinde hem rahatsızlığım son buldu hem de bu benim için sandığımın aksine daha rahat bi şekilde geçti, tabi bunun en büyük sebebi bence Figen Hocamın tüm hastalarına ilgiyle davranması diyebilirim.Açıkçası şu ana kadar herhangi bir problemim olmadı doktorumla ve olmaması dileğiyle...


Mesajı Bırakan Kişi  :  Duygu-Zeynep UZUN

Merhaba, Öncelikle doğru bir doktor tercihinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak isterim. Kızımın 13 günlükken birden bire saatlerce ağlamaları,sancıları,yüzünde döküntüleri olmaya başladı.Rutin takibini yapan doktorumuz bu şikayetlerimizin alerjiden kaynaklı olabileceğini bazı gıdaları takibe almamı söyledi yalnız devamında artan bu şikayetleri kakada mukus takip edince Figen Hocamızı tavsiye etti bize ve bizim iki yıldır Muğla'dan İzmir'e olan yolculuğumuz başladı. İlk randevuyu alabildiğimizde 40 günlüktü nasıl birileriyle karşılaşıcaz,bizi ne gibi sonuçlar bekliyor,gıda alerjisi evet ama bu tam olarak neydi böyle ki ne yediriyor ne uyutuyor gibi bir dünya kafada sorularla düştük yollara.Bir yanım endişe,merak bir yanım bir sonuca varacak olmanın rahatlığı içinde.(Evde ayakta,geze geze emzirmeye, uyutamaya çalıştığım ve sürekli ağlayan bebeğimi o arabanın arkasında nasıl 3 saat eğlenmeye çalıştığım ayrı bir hikaye olur hiç girmeyeyim.) Neyseki Figen hocanın muayenesine vardık.Daha kapının açılışında sizi bir sıcak gülümseme karşılıyor tonton bir hemşire samimi bir sekreter. Heyecanla bekliyoruz sıramızı ve sıramız geldiğinde gerek bizi karşılaması gerek anlaşılır ve içtenlikle aklımızda ki sorulara çözüm bulması açısından ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anlamaya başlamıştık zaten. Önce koldan bir test yapabileceğimizi söyledi kabul ettik ve sonuç yumurta ve tavuğa alerjisi olduğunu öğrendik(benim oradaki işte bir umut diye mantık dışı;hocam horozada mı alerjisi vardır? diye hayatı bir sorum olmustur??) ve nasıl bir yol izlememiz gerektiğini söyledi,bir dahaki kontrole yolunda gitmeyen,kafanıza takılan bir şey olduğunda görüşebileceğimizi söyledi ve o gün bu gündür bazen gün aşırı bazen ayda bir görüştük ama her seferinde muhakkak geri dönüş aldık. Özellikle ilk bir yıl artan gıda alerjileri yüzünden çok ağır diyetler yapmak zorunda kaldım ve meme reddi,gaz sancıları ve uykusuzluk lohusalığın dibine vurmama neden oldu.(Şuan bunu okuyan alerjik anneler ne demek istediğimi çok iyi anlamıştır ve kelimelere dönmenin zor olduğunu da...) Her zaman güvenli sığınağım olduğunuz için,o anaç tavrınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır Figen Hocam?? Doktor unvanından önce, içtenlik gibi özverili gibi söylemleri alan doktorlardansınız bence.Emeğiniz işinizin ötesinde. Sizinle tanışmamıza vesile olan doktorumuza minnettarım. Her seferinde Muğla'dan İzmir'e Figen Hoca için gidiyoruz ve iyiki yollarımız kesişmiş diyerek,şükrederek dönüyoruz??


Mesajı Bırakan Kişi  :  Birgül DEMİRDAL

Saygıdeğer Prof Dr Figen GÜLEN Hanım' a ne kadar teşekkür etsek az kalıyor........ 6 yaşındaki kızımız bir yıl içinde iki kere zatürre olmuştu.Başka hekimlerin tedavisi uygulanmış fakat kızımızın öksürüğü kesilmemişti.Hatta bir hekim akciğer ameliyatı olması gerektiğini söylemişti.Eşim ve ben çılgına dönmüştük.İşte o günlerde ailemizin dermatoloji Prof u Sayın Tuğrul DERELİ Hocam , Prof Dr Figen GÜLEN Hanım ile tanışmamızı sağladı.(Elimde kızımın kan testleri ve tomografi sonucu ile ağlayarak gitmiştim.) Daha ilk muayeneden tebessüm ederek çıktım.Ameliyata gerek görmemişti.Bronkoskopi ve sonrasında uyguladığı doğru tedavileri ile kızımız iyileşti.Öksürük bitti.Kontrollerimiz ve gerekli gördüğü tedavilerimiz devam ediyor.Kızımız hızla büyümeye başladı. Mutluyuz...Figen Hanım' a eşim , ben ve tüm ailemiz minnettarız.Gülen yüzü, hastasına ilgisi, üstün bilgisi ,samimiyeti ile takdir edilmeye layık.... Herşeyden önce gülen yüzünüz ile şifa veriyorsunuz Figen Hocam. İyi ki varsınız...Sizi çok seviyoruz ...


Mesajı Bırakan Kişi  :  Naz Soyer 08.03.2018

Benim kızımın doğuştan süt ve süt ürünlerine karşı alerjisi var. 6 aydan 1 yaşına kadar 4 kere hastanede yattık ve bir türlü iyileşemiyorduk.Öksürük ataklarımız geçmiyordu,ta ki bir arkadaşımın bizi Figen Hanım ile tanıştırdı güne kadar. 4 seneden beri Figen Hanıma gidiyoruz ve kızımın alerjisi azaldı artık herşeyi yiyebiliyoruz,bağışıklık sistemimiz güçlendi.Yurt dışındayken bile rahatça ulaşabiliyoruz,güleryüzlülüğü,tecrübesi ve samimiyetinden dolayı çok memnunuz.Herşey için teşekkür ederiz,Figen Hanımı çok seviyoruz.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Hüsna Yaşar

6 yaşında kızım ve 4,5 yaşında oğlum olduğu için bir çok doktor tanıdım ama Figen Hanım kadar iyi ve nokta atışı yapabilen doktor görmedim.Yüksek ateşle oğluma mikrop kapmış diye antibiyotik iğne vererek eve gönderdiklerinde, aslında zaturre olan oğlumun durumu Figen Hanım a götürdüğümde daha da ağırlaşmıştı.Öncesinde oğlumu 3 doktor görmüştü oysaki, ancak röntgene,ultrasona bile gerek kalmadan klinik muayene ile ciğerindeki sıvıyı teşhis etti. Doğru tedavi ve hızlı yönlendirmeleri sayesinde sağ akciğeri sönen oğlumun 3 haftası hastanede yatarak toplam 5 haftalık tedavisi sonucu yavrum tekrar sağlığına kavuştu. Keşke Figen hanım ı daha önce tanısaydım. Oğlumun neden ağır zatürre geçirdiğinin dahi kök nedenini bulduğu için ve bağışıklık sistemini güçlendirici yeni bir tedaviye başlayacağı için kendisine büyük minnet duyuyorum.Hiçbir anne babanın yaşadığımız büyük korkuları yaşamaması dileğiyle,tüm yavrularımıza sağlık diliyorum.Figen Hanım a tekrar tekrar teşekkür ediyorum.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Duru gönder /duygu Yıldız gönder

Hekimliği zaten tartışmasız ama insani rahatlatan sıcacık yorumları ve mütevazi kişiliği de hayran olunmayacak gibi değil. Sıkıntıya düştükçe söylediklerini düşünüp rahatlıyorum.çoklu besin alerjisi tanısı olan kızıma gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim.


Mesajı Bırakan Kişi  :  ERVA NAZ &HÜSEYİN POYRAZ ERAT

POYRAZ 2010 DOĞUMLU 6. AYINDAN SONRA HER 10 GÜNDE BİR SOLUNUM SIKIŞMASI HAFTADA 1 DE ATEŞLENİYORDU. 17. AYINDA FİGEN HOCAYLA ÖNERİYLE TANIŞTIK. ÇOK ŞÜKÜR BUGÜNÜME DEDİM. HELE 3 YAŞINDAYKEN, 2 GÜN ÖNCE KONTROLE GİTMEME RAĞMEN UNUTAMADIĞIM BİR ATAK GEÇİRMİŞTİ, BİZİ GECEYE KADAR MUAYENEHANEDE AÇILMASI İÇİN BEKLEDİ SAĞOLSUN. ŞİMDİ 18 AYLIK KIZIM VAR. BESİN ALERJİSİ,PROTEİN ALERJİSİ SOLUNUM ALERJİSİ VAR, UMARIM ODA GECECEK.ŞUNU ANLADIM Kİ 5 YAŞINA KADAR KORUYUCU TEDAVİ ÖNERİLEN ŞEKİLDE ÖNERİLEN DOZDA KULLANILMALI. İLK BENDE KABULLENEMEMİŞTİM NEBUL MAKINASINI, ONCA İLACI . İYİ Kİ VARSINIZ FİGEN HOCA, GÜLER YÜZÜNÜZLE :)


Mesajı Bırakan Kişi  :  ERİNÇ AİLESİ

Hani bir umut ararsınız ya,bir mucize olsun dersiniz,hastalıkların daha kötüsüyle karşılaşıp geçecek bu da diyerek doktorunuzun mimiklerini takibe çalışırsınız,öyle anlarda biz hep Figen Hocamlaydık.Hep mucizelerle döndük .Hep imkansızları tedavi etti. Tüm yoğunluğuna rağmen gece 11.30 lara kadar muayenehanesinde bizi bırakmayarak küçüğümün nefes almasını sağladı. İyi ki varsınız iyi ki tanımışız sizi. Çok teşekkürler


Mesajı Bırakan Kişi  :  Durak ailesi

Kızım 2011 yılında kalp ve akciğer problemiyle doğdu.o gün bu gündür hep hastanelerdeyiz. Yaklaşık 2 yıl önce tavsiye üzerine dr.figen hanımla tanıştık.kızım Deniz'in herşeyiyle güler yüzüyle ve sabrıyla yakından ilgilendi.hertürlü gittiğimizde veya telefonla sorularımıza yanıt verdi.onu çok seviyoruz iyiki tanışmışız. Kızımında dediği gibi " figen doktorum bana iyi geliyo" :) gerek hastanede gerek muayenehanesinde sabırla yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Yusuf fecri Yalçın

İlk olarak yeğenim yusufu, şifa hastanesindeki doktor 38 derece ateş'le yatırdı, bir hafta şifa da bir süreç geçirdik yeğenim günden güne kötü olmaya başladı, bir haftanın sonunda o gece yeğenim kötüleşti,hızlı hızlı nefes almaya başladı.Ege'nin çocuk yoğun bakımına gönderdiler çok çok zor bir süreç geçirdi üç ay Kalın bağırsağı patladı iki defa çok zor ameliyatlar oldu üç ay yoğun bakımda yattı. Yegenim engelli ama hep içimizde bir umut vardı toparlicak eski haline gelicek diye bir sene hastanede yattık bir aylık bir eve çıktık sonradan çocuk cerrahisine yatırıldı pnömoni geçirince solunum servisine devrettiler sabah vizite Figen hanım geldi içeriye o güler yüzüyle girdi o gün içeri girdiğinde gerçekten hissettim işte mükemmel bir doktor diye, ilgili, yusufa yaklaşımı, sevgisi, Güler yüzü, açıklayıcı bir şekilde konuşması, bize hep iyi olucak toparlicak diyordu mükemmel bir insan uyguladığı tedaviler sayesinde yeğenim çok şükür toparladı kendini. Figen hanım Herzaman bizim yanımızda olduğunu hissettiriyordu, her şeyiyle harika bir insan, bize güven veriyor, hala böyle doktorların olması NE Mutlu bizim için sizi çok çok çok çok çok seviyoruz iyiki varsınız iyiki tanımışız sizi çok teşekkürler


Mesajı Bırakan Kişi  :  Ecrin Alya AYDIN

Ben 4,5 yaşında Figen Hoca ile tanıştım.Tanışmamız biraz geç oldu ama iyi ki onu tanıdım.Çok güler yüzlüydü ve bana hiç iğne yapmıyordu.Bu benim için çok önemliydi. Ben de büyüyünce Figen Hoca gibi hem doktor olmak, hem de doktor öğrenciler yetiştirmek istiyorum.Benim süper kahramanımsınız. Sizi çok seviyorum.Sevgiler.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Karya Akın

Kızımda hırıltı öksürük ve yüzünde pütürlükler vardı.Etrafımdan duyumumla ilk kez figen hanıma gittim ve hiç yabancılık çekmeden karşılandım.Çocuğuma çok ilgi ve sevgiyle oyunla test yaptı, çok memnun kaldım, bir haftada sonuç aldık. Sizi çok sevdik, çok güvendik.Bütün herkese tavsiye ediyorum.Karyadan ve annesinden çokkk sevgilerrr....


Mesajı Bırakan Kişi  :  Meral İrez

Kızımız Ada 8 aylıkken bronşiyolit teşhisiyle 1 hafta hastahanede yattıktan sonra çevremizdeki bir çok kişinin tavsiyesi üzerine Figen Hanım ile tanışma fırsatını yakaladık.Kızımız şimdi 3 yaşında ve Figen Hanım kızımızın doktorundan ziyade Figen Teyzemiz,aile dostumuz,bir çok konuda danışanımız:))kızımızın hastalığından başka;yaşadığımız sıkıntılı günlerde bizim yanımızda olduğunu her zaman hissettirdi.Sizi çookk seviyoruz..Yüzünüz hep gülsün.Allah size sağlıklı,huzurlu,ailenizle birlikte uzun güzel bir ömür nasip etsin.Size herşey için çok teşekkür ediyoruz..


Mesajı Bırakan Kişi  :  Samsun Ailesi

Şubat 2014 de tanıştık Figen Hocayla. Alerjiyle tanışmamızın hemen akabinde... panikle kime gitmeli, nasıl çözmeli diye düşünürken mucize gibi adını duyduk.Nil daha 4 aylıktı ve bağırsak kanaması vardı, yediği her şeye tepki veriyordu. Yeni anne-baba olmuş birisi için büyük bir travmaydı.... Gittik; kocaman gülümsemesiyle aldı bizi içeri; "kuzum" diye seslendi Nil'e; zor olacak ama çözeceğiz diye başladı yine o kocaman gülümsemesiyle... O gün hem büyük bir korku hem de Figen Hocanın verdiği umutla döndük eve. uzun süren diyet; her deneyişte başa dönmeler; sebepsiz kabarmalar; hepsini birlikte yaşadık Hocayla. Nil için "teyzee"; bizim için de güzel gülen ve bize güven veren doktor... Çok ama çok büyük yol kat ettik sizinle; iyiki varsınız;iyiki tanıdık sizi. Bu bir tavsiye yazısı değil; olsa olsa "minnet ve teşekkür" yazısı olur.. Nil'in anı defterine yazdım sizi; gün gelir Nil'de size teşekkür etmek ister diye.... Sizi çok seviyoruz....


Mesajı Bırakan Kişi  :  Aysel Kızılören

Biz Figen Hanımla 5 yıldır birlikteyiz.Oğlumun geçmeyen öksürüklerine gıda ve solunum alerjilerine derman oldu.Onun bilgisi,tecrübesi,insani değerleri,hastalarına olan yaklaşımı ve ilgisi paha biçilemez.Bir doktor olarak en iyisi çünkü çocuğunuzun tek bir problemini gidermiyor başka problemlerini de çözücü tedaviler uyguluyor ve gideriyor.Benim oğlumun bebeklik döneminde inek sütüne alerjisi vardı.Çok şükür ki 2 yaşındayken atlattık.Sonrasında geçmeyen gece öksürükleri başladı ve buna alerji yapan gıdaların yol açtığını Figen hanımın yaptığı testler neticesinde anladık ve yürütülen tedavi sonrası neticesini aldık.Şuan oğlumun gıdayla ilgili hiçbir problemi yok.Düzenli olarak yapılan testler neticesinde solunum alerjisiyle ilgili aşı tedavisi başladı ve Figen hanımın kontrolü altında devam etmekte.Figen Hanım sayesinde çocuğumuz çok sağlıklı ve bizler de anne baba olarak ona ne kadar teşekkür etsek az çünkü Figen hanım bize de çok iyi geldi oğlumuzla birlikte bizleri de iyileştirdi.İyi ki varsınız.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Bülent Ertürk

Dr Figen Gülen kesinlikle muhteşem bir doktor.yaklaşık 4 yıldır tanıyoruz.üç çocuğum var ve üçünün de alerji rahatsızlığı var. İlk başvurduğumuzda bundan dört sene önce buyuk oğlumun geçmeyen öksürüğü vardı.O sene oğlum 20 gun hastanede yatmasına rağmen öksürüğü geçmemişti . izmirde gitmediğimiz doktor kalmamıştı.Artık oğlumun oksuruğu nedeniyle eşimin ve benim psikolojimiz bozulmuştu.Dr hanımı tavsiye üzerine tanıdık. Dr hanımın guler yüzlü yaklaşımı,uyguladığı tedavi ile oğlumun öksürüğü kesinlikle abartı etmiyorum üç gün de geçti.şuan çocuklarımın üçünün de doktoru. Teşekkürler Dr Figen Hanim.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Ahmet İrez

Kızımıza 31 Aralık 2012 de, henüz 7 aylık iken, maalesef bronşiyolit teşhisi konulmuştu ve bir hafta hastanede yatmak zorunda kalmıştık. Yaptığımız tüm araştırmalar aynı kişiyi işaret ediyordu. Figen Hanım ile tanışmamız bundan sonra oldu. Solunum rahatsızlığımız sonrasında yumurta, havuç, muz, vb alerjileri beraberinde geldi. Figen Hanım güler yüzü, samimi ve son derece empatik ve insancıl yaklaşımı ve alanındaki tartışmasız uzmanlığı ile; önce solunum konusundaki rahatsızlıklarımızın tedavisinde, gıda alerjilerimizin tespitinde ve izlenecek yolda bizleri yönlendirdi. O günden beri Kızımız Figen Hanım'ın kontrolünde ve çok sağlık bir çocuk. Teşekkürler Figen Hanım. Sadece bunlar için teşekkür edecek olursak çok eksik olacak, yaşadığımız tüm sıkıntılarda ailemizden biri gibi bizlere destek oldu. Ne kadar teşekkür etsek az, iyi ki varsınız.


Mesajı Bırakan Kişi  :  Bir hastanız

Figen hanım ile tanışmamız 2013 Şubat Ayındaydı. 2013/Ocak ayında kızım Selin'in yuzunde baslayan putur ve kızarıklık , gaytada cıkan mukus, gaz sancısı, gece cok sık uyanmanın alerjı belırtısı oldugunu bılmıyorduk. Bebekken kolık olmasına da hep fazla gazı var dıye yorum yapıyorduk. Taa ki bir gun yumurta yemesı akabınde bogulur gıbı olup tum vucudu kızarıncaya dek... Akabınde bırcok kısıden ısmını duydugum ( aralarında Ankara Tıp'ta pedıatrı bolumunde olan kardesımde olmak uzere ) Figen hanıma gıttık. Cocuk doktorlarının aksıne bızlere alerjının ılk etapta kandan olmak uzere bazı testler ıle tespıt edılebıldıgını ısın cıddıyetını anlattı. Selının alerjı nedenı bılenemedıgı ıcın sut yumurta et balık gıbı butun temel gıdaları kestık.Her gıdayı tek tek ve 3 er gun denemeye basladık. Selin tam 9 aylık oldugunda bırsey olmaz mantıgıyla ( malesef kımse yasamadan bunu anlamıyor ) kızıma yedırılen tahın pekmez akabınde anjıyo odem oldu. Izmırde cok buyuk bır hastanede bıle tedavısı ıcın yaklasık 30-40 bekletıldı. 2 ıgne ıle ancak eskı halıne donebıldı. Aksamınde yıne Fıgen hanıma gıttık. Hastaneye yatması gerektiğini belirtti ve tedavımız baslamıstı.Her gun gelerek bızımle ılgılendı.Sorularımı yanıtladı.Kızım fıgen hanım sayesınde duzeldı.Akabınde devam eden kan ,derı ,sırt testlerı ve provakasyon ıle su anda neredeyse alerjımız kalmadı dıyebılırız. Kızım su an 1,5 yasında. 9 aylıktan 1,5 yasına kadar gecen surecte sureklı yanımızda olan ( buna bır annenın kızım duzelecek mı deyıp aglamalarıda dahıl ) bıze moral veren kızımın ıyılesmesı ıcın sevgısını emegını ozverısını eksık etmeyen fıgen hocamızın emegı cok buyuk. Bılgısı ıle her zaman bıze ısık tuttu. Ikı kız annesı olması sanırım bızlerı daha ıyı anlaması ıcınde bır neden. Ancak hayatımda bu kadar neselı pozıtıf guleryuzlu ve cocukları seven bır doktor daha gorebılır mıyım bılmıyorum. Hastanede gecırdıgımız gunlerde yanına gelen her cocugu sevgıyle kucakladıgını gordum. O gun dogru kısıye kızımızı teslım ettıgımızı anladım. Yasadıklarımız gercekten zordu ancak bunları hafıfleten her zaman ıyı kı varsınız dedıgımız fıgen hocam sızı cok sevıyoruz.


Mesajı Bırakan Kişi  :  ESRA 26-12-2014

Öncelikle doktor hanıma teşekkürlerimi iletiyorum. İki allerjik çocuk annesiyim. Figen Hanımla karşılaşana kadar Çocuklarımı hastane hastane doktor doktor dolaştırdım. Her doktor çocuklarımın allerjik olduğunu söyleyip birçok ilaçla bizi eve gönderdi. Fakat hiçbir çözüm ve sonuca ulaşamadık. Taki Figen Hanımla karşılaşana kadar. Öncelikle hasta hakkında inanılmaz bir anamnez alıyor ve bizim hiç dikkate almadığımız ayrıntılar birleşip inanılmaz bir sonuca ulaşıyor. Öyleki çocuklarım 2 yıldır allerjileri ile ilgili sadece besin diyeti yaparak hiçbir solunum rahatlatıcı ilaç kullanmadan sağlıkla hayatlarına devam ediyorlar. Herkese tavsiye ettiğim ve mesleğinin hakkını fazlasıyla yerine getiren ender bir doktor. ne kadar teşekkür etsem az.


Mesajı Bırakan Kişi  :  burcu örxx 26-06-2012

onu tanıdığımda oğlum 5 aylıktı.birsürü doktor ve hastane gezdim ama oğluma sadece kendisi sihirli bir güç gibi geldi.bir insana soyadı bu kadar mı yakışır?hep gülen,konuşkan ve insanı rahatlatan kişiliği ve reçeteleri var.Oğlumun bağışıklığını,solunum problemleri düzeltmekle kalmadı.Bizim de sürekli hasta olan oğlumla beraber hasta olan ruhumuzda iyileşti.onu çok seviyorum.İnanılmaz bir doktor.Hatta anne gibi bir doktor.En zor anlarınızda sığınabileceğiniz sakin bir liman gibi.ege ünv. hastalarının ona çok ihtiyacı var.sağlıklı günler hep olsun isterim ama mutlaka hastalıklarla tanışıyoruz, Figen GÜLEN'le beraber hastalıklarla savaşı hep biz kazanıyoruz.Hiç birşey için geç değil onunla mutlaka tanışın.Ve sihirli reçeteleriyle nasıl güçlü olduğunuzu kendiniz görün.Geleceğe sağlıklı çocuklar yetiştirmek için Figen GÜLEN'le hep el ele.........


Mesajı Bırakan Kişi  :  HALİL İBRAHİM xx 13-06-2012

bizim şuan iki buçuk yaşında bir oğlumuz var. bu çocuk solunum allerji hastası,bu konuda izmirde yeterli uzman yoktu figen hocayı tanıyana kadar. figen hoca bir yıldan fazla bir zamandır oğlumuzun doktoru ve sürekli antibiyotik kullanan sık sık enfeksiyon geçiren oğlumu şu anda gelişim olarak yaşıtlarının çok üstüne çıkardı ve biz aralıksız kullandığımız 'ventolin-pulmicort-fleksotait' gibi ilaçları zamanla azaltarak şuan yılda iki üçe kadar indirdik. küçük oğlumuzun gece gündüz yanında oldu kimi zaman muayenehanesinde kimi zaman telefonun ucunda... şimdi büyük oğlumuzda bazı enfiksiyonlar oluşuyor,kardeşi gibi onu da tedavi ediyor ve biz kendisine güveniyoruz. Doğru ilaç doğru zaman ve doğru doz çizgisinde hareket ediyor ve her zaman teşhisleri kesin sonuca yönelik oluyor. bunları DENİZ VE AHMET 'İN tavsiyesi olarak yazdım umarım herkes şifasını bulur


Mesajı Bırakan Kişi  :  S. ERDEM 30-11-2011

Ben Manisa Akhisar'da ikamet etmekteyim.Doç.Dr.Dr.Figen Gülen ile 5 yaşındaki kızımın bronşit rahatsızlığı sebebi ile araştırmalarım sonucu tanıştık. Kızımı muayene etti.İlk kez karşılaşmamıza rağmen oldukça sıcakkanlıydı.Bize olduğu gibi tüm hastalarına da uzun uzun ilgileniyor,hastalığın seyri ile ilgili bilgiler veriyor.Bence sıcakkanlı,mesleğine önem veren bir doktor.Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.


Mesajı Bırakan Kişi  :  İbrahim Öxx11-11-2011

Doç. Dr. Figen Gülen Hanımefendi, hastaları ile iletişimi çok iyi, hastayı ve yakınlarını ayrıntılı olarak bilgilendiriyor.Alanında uzman ve işini severek yaptığı ilk muayenede anlayabildiğiniz bir doktor.En önemlisi de , hastaya ve yakınlarına güleryüzlü ve samimi yaklaşımı ile insana güven veriyor. Biz doktor hanıma sadece internet üzerinden yaptığımız isim araştırması sonucu gittik.Tereddütlerimizi ilk muayenede giderdi.Güvenerek gidebileceğiniz bir hekim.Kesinlikle tavsiye ediyorum.


Mesajı Bırakan Kişi  :  figen KARADENİZ 21-10-2009

Figen hanımı ben 1 hafta önce oğlumun hasta olması sebebiyle tanıdım.İlk önce her ebeveyn gibi bende oğlumun iyileştirilmesi tedavi edilmesi umuduyla doktorumuzun odasına girdik. Bizi hem güleryüzle hemde ilgili alakalı bir şekilde karşıladı. Böyle karşılanmak hem beni hemde oğlumu mutlu etti. Ve Bizim hastaneye yatmamıza karar verdikten sonra tedaviye başladı. Geç bir saat olmasına rağmen Figen hanım gelip bizimle ilgilendi ve gerekli talimatlarını hemşiremize verdi. 7 gün boyunca doktorumuzdan hem ilgi hemde çok iyi tedavi gördük. Teşekkürler figen Hanım